EL-UEFA: Žilina vyhráva po I.polčase s Reykjavíkom 1:0 nakoniec len 2:0

21.07.2011 Celý región

ŽILINA 21. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina vedú po I. polčase štvrtkového odvetného duelu 2. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 nad KR Reykjavík na vlastnej pôde 1:0. Jediný gól doterajšieho priebehu zaznamenal v 29. min útočník "šošonov" Tomáš Majtán.

V prvom zápase sa pred týždňom na Islande zrodilo prekvapujúce víťazstvo domácich v pomere 3:0, tí sú teda výrazne bližšie k postupu do 3. predkola, predposlednej eliminačnej fázy, kde by eventuálne narazili na úspešnejšieho z dvojice AFC Llanelli (Wales) - Dinamo Tbilisi (Gruz.), pričom v prvom meraní síl uspeli Walesania doma 2:1 (po I. polčase odvetného zápasu vedú Gruzínčania 3:0).

MŠK Žilina - KR Reykjavík 2:0 (1:0)

Gól: 28. Majtán, 70. Ceesay
ŽK: Angelovič, Barčík, Ceesay, Ondráš - Fridgeirsson, Lúdvíksson, G.O. Jonsson
rozhodoval: Ken Henry Johnsen (Nór.)